laserymedyczne.eu

Strona: https://laserymedyczne.eu/
Adres: Nad Kanałem 3
Kod Pocztowy: 41-800
Miejscowość: Zabrze
Tel: 531-200-732

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Opis:

Jedną z najnowocześniejszych metod leczniczych, których istotą jest wykorzystywanie naturalnych zdolności organizmu do regeneracji, jest terapia z użyciem osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe, czyli PRP (anp. platelet rich plasma) to autologiczny koncentrat płytek krwi pacjenta w niewielkiej ilości osocza. Jest to substancja bogata w czynniki wzrostu, którą wstrzykuje się w odpowiednio dobrane fragmenty skóry w celu przyspieszenia odnowy tkanek.

PRP wykorzystuje się m.in. w ortopedii i medycynie estetycznej. Od pacjenta, który zgłasza się na tego rodzaju zabieg, pobierana jest krew, którą umieszcza się w separatorze, czyli pojemniku do otrzymywania osocza. Następnie separator zostaje umieszczony w wirówce i poddany procesowi wirowania, w wyniku czego otrzymuje się trzy warstwy płynu: erytrocyty, właściwy koncentrat bogatopłytkowy oraz warstwę osocza.

Każdy zestaw do osocza bogatopłytkowego musi posiadać niezbędne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa do stosowania w medycynie. Więcej informacji na temat tej nowatorskiej terapii można znaleźć pod linkiem laserymedyczne.eu.

Dodano dnia: 20-12-2019

Brak komentarzy! Bądź pierwszy/a!

FIRMY W OKOLICY

INFO

P.H. BAU-TEC

Lokalizacja: Częstochowa

INFO

EuroFrance

Lokalizacja: Bielsko-Biała

INFO

LIMBA

Lokalizacja: Poręba